Polub nas na Facebooku!
Newsy

Wszystko za darmo, znerfienie OP broni! Na co czekamy najbardziej?

W Battlefield Heroes grałem od bety, na co najbardziej czekam przy powrocie?


Battlefield Heroes na początku było super, potem zaczęło się dziać coś niepokojącego. Wiele osób mówi, że dawne BF:H skończyło się już w momencie wydania broni z Bad Company 2, czli AK i M16. Potem posypało nam się mnóstwo przedmiotów z innych gier i dość dziwnych mechanik.

Wszystko za friko

EAsy za „lepsze” bronie kazało sobie płacić, chociaż nigdy nie uważałem, że dają jakąś kosmiczną przewagę. W 2012 roku pisałem chyba o przelicznikach, ale te dane najprawdopodobniej zniknęły bezpowrotnie. Z tego co pamiętam to były to różnice pomiędzy zwykłymi, a uber/super broniami były w szansie na krytyczne trafienia i tyle.

W BFH duże znaczenie miały również ciuchy, które każdy skrupulatnie wybierał i próbował stworzyć ten swój, unikalny styl. Ci bardziej zagorzali gracze rzadko go potem zmieniali, dzięki czemu wchodząc na serwer wiedzieliście z kim macie do czynienia, nawet bez czytania nicku. Cieszy fakt, że wszystko ma być udostępnione kompletnie za darmo, przy pomocy VP.

Żadnych Battlefounds, ani Play4Free Funds!

Nerfy za mocnych broni/mechanik

Ale faktycznie, niektóre bronie były przesadzone i nie chodzi tutaj o same obrażenia, a bardziej mechanikę.

Ile razy wkurzałem się na Smoczy Ogień (Dragon Fire), albo na snajperkę z 3 pociskami z warsztatu. To była jakaś masakra. Jeszcze te wszystkie śnieżne spluwy, które spowalniały dało się wytrzymać, ale tę całą magię, która wywalała Was gdzieś w kosmos w momencie walki 1v1… I nie możemy zapominać o tonikach. To też było jedno wielkie dziadostwo.

Nie wiemy, która wersja dokładnie zostanie przywrócona (mówi się o 1.46), więc na tę chwilę ciężko pisać o tym, co na pewno zostanie wprowadzone, a czego nie będzie. Jednego jestem pewny, trzeba by było przywrócić tej grze dobry balans.

Naprawienie bugów

Z pierwszych informacji wynikało, że błędy w grze nie będą naprawiane. Mam ogromną nadzieję, że jednak developerzy znajdą na to sposób, gdyż niektóre bugi były naprawdę irytujące. Już nawet nie chodzi o nabijanie sobie rang, ale powyginane ręce, rozjeżdżający się dźwięk broni, niewidoczny HUD.

Powrót sceny Youtube oraz klanów

Obecnie wszyscy czekają. Z moich informacji wynika, że obserwują cały projekt i mają się jak najbardziej okej. Wszyscy ci, których znaliście wiedzą o powrocie gierki i najprawdopodobniej ponownie zasiądą do jej nagrywania. To zdecydowanie dobra wiadomość, bo jednak nasza scena była bardzo rozwinięta na tle innych państw.

Obecnie za nagrywanie informacji o BFH biorą się ludzie, którzy nie mają większego pojęcia o grze i przekazują puste informacje :(

Klany i cała ta otoczka

Większość tych najbardziej zaangażowanych osób w życie BFH dalej o nim pamięta. Nie walnę tutaj żadnymi statystykami, ale jeżeli gierka rzeczywiście powróci to zapewne na nowo utworzą się różnego rodzaju klany. W Polsce mieliśmy ich kilka, w miarę upływu czasu i psucia się BFH coraz więcej osób odchodziło, ale warto pamiętać, że to właśnie Polacy sięgnęli po zwycięstwo w Nations Cup 2012 – najważniejszym turnieju w świecie gry.

Ogromne znaczenie będzie tu miała możliwość wykupowania serwerów, niestety nie wiemy czy na 100% wróci.

Na co Wy najbardziej czekacie?