Polub nas na Facebooku!
Newsy

Oto dlaczego pirackie beczki były tak złe!

Wczorajsza aktualizacja usunęła z Battlefield Heroes pirackie beczki. Wiele osób nie rozumiało tej decyzji.


Battlefield Heroes nie zostało zamknięte dlatego, że było złą grą. Masa ludzi jest przekonanych, że serwery do końca były zapełnione i wszyscy super się bawili. Nie, tak nie było.

Bardzo łatwo wskazać winnych

Winnych tego, że gracze uciekli nie trzeba daleko szukać. Główne powody to:

  • Brak jakiegokolwiek wsparcia BFH,
  • Brak balansu,
  • Bugi,
  • Cheaty,
  • Bezsensowne dodatki do gry, w tym warsztat i widgety.

Dzisiaj zatrzymamy się na tym ostatnim punkcie.

Widgety i warsztat były gwoździem do trumny

Electronic Arts w pewnym momencie postanowiło obudzić BFH, niestety w znany dla siebie sposób. Jak dać przewagę tym, którzy płacą nad tymi, którzy grają za friko? Stąd wziął się warsztat, który wprowadził takie super dodatki, jak zwiększone magazynki – coś okropnego.

Innym sposobem na zarobek i jednocześnie zniszczenie Battlefield Heroes były nikomu niepotrzebne widgety. O ile takie jajka były spoko, to kompletnie nie rozumiałem wprowadzania magi, wyskoków, przyspieszeń (tylko dla Royal) i oczywiście beczek.

Ostatnie tygodnie pokazały dobitnie, dlaczego to wszystko, co wymieniłem przed chwilą było zbędne. Wielki chaos spowodowany głównie spamem widgetami w postaci beczek. Pewnie niejednokrotnie wkurzaliście się, bo powinniście zabić takiego Żołnierza, a ten rzuca Wam nagle „kega” pod nogi i wywala Was w powietrze przy okazji podpalając. Super zabawa.

Są też zwolennicy

Są też osoby, które jak najbardziej popierają używanie pirackich beczek, ale nie bardzo rozumiem dlaczego. Jest to umiejętność zarezerwowana dla jednej klasy i nie powinna być przenoszona na innych, tym bardziej, jeżeli jest to używane co chwilę.

Jakie Wy macie zdanie na ten temat?