Polub nas na Facebooku!
Newsy

Co się zmieniło od kilku miesięcy? Czy warto odpalać?

O powrocie Battlefield Heroes wiemy już kilka miesięcy. W ciągu tego okresu mieliśmy kilkanaście wersji, kilka resetów postaci, różne bugi i problemy. Co się zmieniło na przestrzeni tych kilku tygodni i czy warto wracać do BFH na tym etapie?


Informacje o BFH trochę ucichły. Powodem była cała masa sprzecznych wiadomości i różnych zawirować wokół osób, które zarządzały całym projektem przywrócenia naszej ulubionej gry. Na szczęście wszystko się już unormowało i wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej tej finalnej wersji. Oczywiście nie będzie tak, że twórcy zrobią wszystko do pewnego momentu i zwyczajnie to zostawią. Projekt ma być wspierany i na bieżąco udoskonalany.

Rejestrowanie obrażeń – jest lepiej

Gdy odpaliłem BFH kilka miesięcy temu, to największym problemem było dziwaczne rejestrowanie obrażeń. Wtedy obstawiałem, że winę za to ponosi wersja z 2011 roku. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że chodzi o serwery, które są cały czas przeciążone. Obecnie sytuacja z rejestrowaniem DMG znacznie się poprawiła. Więcej serwerów poskutkowało mniejszymi problemami, ale nie jest jeszcze doskonale. Dalej będziecie mieli chwilowe ścięcia i błędy z połączeniem, na szczęście dzieje się to raz na kilka godzin.

Dodane nowe mapki

Wszyscy kochamy VV, ale ile można tłuc tę samą mapę. W ostatniej aktualizacji dodano kilka nowych miejscówek, które zdecydowanie urozmaiciły grę. Pojawiły się:

  • MM w wersji TDM, czyli bez rakiety i w dzień,
  • PP w wersji Halloween,
  • WW już ze wszystkimi elementami,
  • FF.

W planach jest wprowadzenie SS2, a więc najnudniejszej mapy w całym BFH, no cóż.

Wszystkie przedmioty

Developerzy zadbali również o dostarczenie wszystkich przedmiotów, które były w ostatecznej wersji Battlefield Heroes z 2015 roku. Możecie testować każdy rodzaj ubioru i mieszać wszystko bez wydawania żadnej kasy. Fajna opcja dla ludzi, którzy kiedyś chcieli coś sobie kupić, ale nie mieli wystarczającej ilości Fundsów.

Możliwość grania ze znajomkami za pomocą przeglądarki serwerów

W końcu można spokojnie grać ze znajomymi. Nadal nie działa dodawanie ich bezpośrednio w grze, wszystko dzieje się za pomocą usprawnionej przeglądarki serwerów. Wybieracie sobie dowolny serwer z listy, dodajecie go do ulubionych na stronie revivenetwork i klikacie „Play now”.


Oprócz tego pojawił się nowy launcher. Nie mam pojęcia dlaczego twórcy tak bardzo naciskali na uruchamianie gry przez stronę, ale to też zostało zaimplementowane. W końcu da się też sprawdzać ping oraz następną mapę poprzez komendy na czacie. Widać, że twórcy mocno pracują nad projektem i naprawdę się do niego przykładają.